Program Sokaris

Strona Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego.

W związku z olbrzymim postępem w badaniu egzoplanet i dynamicznym rozwojem Astrobiologii, została do życia powołana “Agencja AstroBioCen” i tym samym zainicjowano “Program Sokaris“.
Jej zadaniem jest przygotować i przeprowadzić misje badawcze w celu poszukiwania życia na planetach spoza Układu Słonecznego. Zwracamy się do was, drodzy eksperci, o pomoc zaprojektowaniu tych misji!


Zespół Programu Sokaris

Mikołaj Kuska

Małgorzata Malczewska

Jakub Janiec


Czym jest Program Sokaris?

Są o nowatorskie zajęcia warsztatowe skoncentrowane na zaznaczeniu roli interdycyplaności w nauce, które zostały opracowane we współpracy z BioCentrum Edukacji Naukowej
Uczestnicy zajęć wcielają się w rolę naukowców projektujących misje kosmiczne, lądowniki planetarne i planujących eksperymentu pozwalające na uzyskanie zamierzonych wyników. Umożliwi to uczestnikom zapoznanie się tematem eksploracji kosmosu przez człowieka i dziedziną jaką jest astrobiologia.
Wyjątkowym elementem tych zajęć jest grywalizacja i wprowadzenie losowości. Dzięki temu każde zajęcia zyskują swój, unikatowy charakter i stają się niepowtarzalne. W trakcie zajęć uczestnicy analizują zarówno dane wygenerowane przez unikatowy i autorski symulator środowiska, oraz próbki “regolitu” pod kątem obecności życia lub jego śladów.

Jak się zapisać do “Sokarisa“?
Poszukajcie na liście zajęć “Nie z tej Ziemi!”