Strona Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego.

AstroBio na Pol’and’Rock 2022!


Gdzie nas szukać?

Nasz namiot, a w zasadzie “habitat” będzie się znajdować na terenie strefy Akademii Sztuk Przepięknych.

Szukajcie dużego niebieskiego namiotu i flagi z naszym logo!

Rozkład Jazdy

04.08 (czwartek)

14:00 – 15:30 Szkoła Ateńska
14:30 – 16:00 Misja “Is there anybody outhere?”
16:00 – 17:30 Szkoła Ateńska
16:15 – 17:00Wykład “Uprzemysłowienie przestrzeni kosmicznej”
17:30 – 19:00 Misja “Is there anybody outhere?”
18:00 – 19:00Naukowe Jam Session*
19:30 – 20:15 Wykład “Pozdrowienia z głębin Tartaru”
20:30 – 21:15Klub dyskysyjny Fantastyki
20:45 – 22:15 Szkoła Ateńska
21:30 – 22:30Zapytaj Astrobiologa
* Wydarzenie w głównym namiocie warsztatowym ASP

05.08 (piątek)

14:00 – 15:30 Szkoła Ateńska
14:30 – 16:00 Misja “Is there anybody outhere?”
16:00 – 17:30 Szkoła Ateńska
16:15 – 17:00 Wykład “Uprzemysłowienie przestrzeni kosmicznej”
17:30 – 19:00 Misja “Is there anybody outhere?”
19:30 – 20:15 Wykład “Pozdrowienia z głębin Tartaru”
20:30 – 21:15Klub dyskysyjny Fantastyki
20:45 – 22:15 Szkoła Ateńska
21:30 – 22:30Zapytaj Astrobiologa

06.08 (sobota)

12:30 – 14:00 Misja “Is there anybody outhere?”
14:00 – 15:00Zapytaj Astrobiologa

“Rozkład jazdy” już wkrótce!

Co planujemy?

Misja “Is there anybody outhere?”

Razem z Adrianem i Kubą przejdziecie szybkie szkolenie iz ostaniecie analogowymi astronautami! W ciągu 2h naszego spotkania dowiecie się jak będzie wyglądać wasza misja, zbierzecie próbki z nowego lądu i poddacie je analizie!

\UWAGA: to czy spotkanie się odbędzie jest zależne od pogody! Liczba miejsc ograniczona !

Naukowe Jam Session

Niesamowity, wyjątkowy, epicki pojedynek między pragnącym zapanować na wszechświatem “Sarumanem Czwartym” i szukającym spokoju i zrozumienia – “Dumbledorem Czwartym”. Nasi bohaterowie na pomoc wzywają moce natury i żywiołów! I to Wy, Uczestnicy tego wydarzenia, będziecie mogli wskazać, który z nich poradził sobie lepiej w każdej z naukowych konkurencji!

Szkoła Ateńska

“Był ciepły letni wieczór w starożytnej Grecji” – tymi słowami można zacząć każdą rozmowę o tym, w jaki sposób wielkie umysły zmieniły naszą rzeczywistość. Starożytni filozofowie spoglądali w gwieździste niebo, zadając sobie pytania o źródło i cel życia. Udzielane przez nich odpowiedzi definiowały kulturę naszych przodków. Wspólnie wyruszymy w podróż śladami Arystotelesa, zdając sobie takie same pytania o źródło życia we Wszechświecie. Prześledzimy ścieżki, którymi kroczyli przez minione wieki badacze, a także skonfrontujemy starożytne poglądy z osiągnięciami współczesnej nauki spoglądając na te same ciała niebieskie, które od tysięcy lat inspirują myślicieli i badaczy przyrody do prowadzenia ludzkości w stronę przyszłości.

UWAGA: to czy spotkanie się odbędzie jest zależne od pogody!

Zapytaj Astrobiologa

Dręczy was problem wody na Marsie? Możliwość występowania życia na Tytanie spędza wam sen z powiek? A może już do reszty osiwieliście przez kolejne doniesienia o potencjalnych Sferach Dysona? Jeśli na którekolwiek z tych pytań Odpowiedź brzmi “tak” to mamy dla was ratunek! Przez cały festiwal będziemy dla was dostępni i postaramy się odpowiedzieć na każde wasze pytanie. Dla mniej śmiałych osób będą przygotowane karteczki i pudło do którego będzie można wrzuć pytanie. Co wieczór odbędzie się Q&A podczas którego odpowiemy na pytania z pudła.

Wykłady

“Pozdrowienia z głębin Tartaru“- Organizmy ekstremofilne stanowią jedna z najciekawszych grup bakterii, grzybów, a nawet zwierząt, jakie możemy znaleźć na naszej planecie. W jaki sposób jednak mikroorganizmy te przystosowały się do życia w piekle? Co odróżnia je od tych dużo bardziej wrażliwych na ekstremalne warunki środowiskowe? Postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź na te pytania, podczas naszego spotkania.

Uprzemysłowienie przestrzeni kosmicznej” – Podczas tego spotkania poruszymy temat podstaw przemiany gospodarczej, politycznej i społecznej jaka dokonuje się dzięki przemysłowemu wykorzystaniu przestrzeni kosmicznej. Głównymi elementami będą technologie satelitarne, astrogórnictwo, energetyka kosmiczna i astrobiotechnologia.

Klub Dyskusyjny Fantatsyki

Tematem spotkania będzie życie Poza Ziemią, czyli dyskusja o tym jakie postawy wobec pierwszego kontaktu lub przemian adaptacyjnych prezentuje fantastyka naukowa. Porozmawiamy o tym jak fantaści widzą kosmitów, pierwszy kontakt oraz ewentualną koegzystencje.


Wesprzyj “zaraz będzie czysto”!

Wszyscy wspólnie tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata, dlatego wspólnie zadbajmy o porządek wokół nas! W trosce o naszą planetę organizatorzy z roku na rok chcą być bardziej eko. Aktualny program obfituje w liczne wydarzenia i warsztaty, dzięki którym możecie dowiedzieć się jak chronić Matkę Ziemię.


Dwa słowa o lokalizacji